0
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 0.00 (0 رای)

سگ "جان" سگ بدی بود. او بارها مردم را گاز گرفت. جان نگرانی زیادی در این مورد داشت. این رفتار مناسبی برای یک سگ نبود. دوستان او در روستا همیشه انتظار داشتند که سگ آنها را گاز بگیرد. اخبار سگ جان در میان روستا پخش شد. هیچ کدام از مردم نمی خواست به خانه جان برود.

جان سعی کرد به سگ نحوه رفتار کردن را آموزش بدهد، اما کارساز نشد. او سعی کردم صبور باشد و به سگ یاد دهد که آرام باشد. این یکی هم کارساز نبود. جان نمی خواست سگ را تنبیه کند. جان با خودش فکر کرد: «چطور این عادت بد سگم را متوقف کنم؟»

دوست جان برای صحبت درباره این مسئله آمد. در طول ملاقات مهم آنها، دوستش گفت: «مردم روستا از من خواستند تا نماینده آنها باشم. ما می خواهیم که سگ تو این عادتش را ترک کند. چرا یک زنگوله دور گردن سگ نمی اندازی؟ اینطوری، می توانیم هنگامی که سگت از خیابان می آید صدای او را بشنویم».

 

جان فکر کرد که این نظر خیلی خوبی است. حالا، مردم می توانستند از سگ دور بمانند. آن دیگر قادر نخواهد بود کسی را گاز بگیرد.

سگ هم زنگوله را دوست داشت. مردم وقتی صدای آن را می شنیدند به آن نگاه می کردند. این امر خیلی سگ را راضی کرد. او صدای زنگوله را وقتی راه می رفت دوست داشت. یک روز، سگ جان در روستا قدم زد و سگ های دیگر را دید. او انتظار داشت که آنها هم خواستار زنگوله ای شبیه به مال او باشند. اما آنها به زنگوله او خندیدند. آنها گفتند زنگوله باعث می شود مردم از او دوری کنند. سگ جان سرش را تکان داد. «نه، آنها به من نگاه می کنند چون زنگوله را دوست دارند».

سگ های دیگر گفتند: «تو در مورد آنچه تو را مشهور می کند نظر اشتباهی داری. البته آنها زنگوله تو را دوست دارند. زنگوله به آنها می گوید تو کجا هستی تا آنها بتوانند از تو دوری کنند. تو دیگر قادر نیستی آنها را گاز بگیری».

ببینید، مشهور بودن جنبه مثبتی نیست وقتی حاصل علت اشتباهی باشد.

برگرفته از:

4000 Essential Words by Paul Nation

 

متن انگلیسی:

داستان کوتاه: زنگوله سگ

نوشتن دیدگاه

دوست عزیز به جهت احترام به نظرات دیگران و روحیه انتقادپذیری ما، نظر شما بلافاصاله در سایت منتشر می شود پس لطفا از استفاده از الفاظ رکیک و خارج از ادب و همچنین توهین به دیگر کاربران جداً خودداری کنید. در صورت مشاهده نظر شما پاک خواهد شد.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آمار بازدید سایت

114871
امروز:  امروز: 34
دیروز:  دیروز: 76
این هفته:  این هفته: 233
این ماه:  این ماه: 11793
کل بازدید:  کل بازدید: 114871
Statistik created: 2017-01-20T07:06:44+03:30
آی پی شما: 54.147.253.45