+1
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 0.00 (0 رای)

اصولا آمایش سرزمین را مهندسی ترتیبات بهره وری بهینه از ظرفیت های اجتماعی و طبیعی تعبیر کرده اند. به این ترتیب مقوله آمایش سرزمین به یک سند مدیریت توسعه، تصور سازمان فضایی در مرحله توسعه یافتگی سرزمین است که تجسم سند چشم انداز دراز مدت توسعه ملی بر فضای کشور است و چشم انداز کلی توزیع جغرافیایی جمعیت و ترکیب مناسب فعالیت های ناظر بر بهره برداری از سرزمین و تامین نیازهای جمعیت و فعالیت های اقتصادی و اجتماعی را در قلمرو سرزمین مشخص می کند.

بر این مبنا مهم ترین خصلت آمایش سرزمین، جامع نگری، دور اندیشی، کل گرایی، کیفیت گرایی و سازماندهی فضای کشور است. هدف آن توزیع بهینه جمعیت و فعالیت در پهنه سرزمین است به گونه ای که در منطقه متناسب با قابلیت ها و پتانسیل های خود از طیف مناسبی از فعالیت های اقتصادی و اجتماعی برخوردار باشد و جمعیتی متناسب با توان و ظرفیت اقتصادی خود بپذیرد.

0
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 0.00 (0 رای)

تصمیم گیران عرصه کسب و کار، جذب کشورهایی می شوند که جذابیت و مشوق های مالی مناسبی داشته باشند و فرصت منحصر به فردی برای آن ها به وجود بیاورد.

سالانه بیش از یک تریلیون دلار در سراسر جهان سرمایه گذاری می شود. سهم هر کشور از این میزان سرمایه، به معنای ارزش و پتانسیل آن در جهان است.

سرمایه گذاران جذب چیزهایی می شوند خود از آن برخوردار نیستند. چیزهایی که یک کشور را برای سرمایه گذاری منحصر به فرد می سازد، مردمانش، محیط زیستش، ارتباطاتش، چارچوبش و تکنیک هایش هستند. علاوه بر این عوامل، چهار شاخص نیز وجود دارند که در گزارش گروه بانک جهانی، به عنوان انگیزه های شخصی و گروهی برای سرمایه گذاری در یک کشور از آن ها نام برده شده است، این چهار شاخص عبارتند از: منابع، بازارها، بازدهی و دارایی های استراتژیک مانند فن آوری ها یا برندها.

+2
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 0.00 (0 رای)

با کلی زحمت و هزینه و اتلاف عمر با ارزشتان درس خوانده اید تا به شغلی که جایگاه اجتماعی و آینده شما را تضمین کند دست یابید اما متوجه می شوید که شما هم باید مثل بقیه مدرک تحصیلی خود را قاب گرفته و به سینه دیوار بکوبید و در نهایت دل به دریا زده و وارد بازار آزاد شوید. خوب سرمایه که ندارید و خانواده هم یا فکر این روز ها را نمی کرده و یا شرایط روزگار مجالی برای پس انداز به آنها نداده تا الان بتوانند پشتوانه ای برای شما باشند پس راهی ندارید جز اینکه وام بگیرید.

کمتر هم وطنی را می شناسم که این روزها در دام بانک ها گرفتار نشده باشد و تقریبا همه ما با روال کار آشنا هستیم. بعضی بانک ها تنها به کارمندان دولت آن هم طرف قراردادهای خودشان وام می دهند. بعضی از شما می خواهند مقداری پول را چند ماهی در حساب بخوابانید و سودی هم دریافت نکنید تا به شما وام بدهند. طبق معمول پارتی هم مثل همیشه راهگشاست. خوب بیاید فرض کنیم که همه این هفت خان رستم را پشت سر گذاشتید و لحظه شیرین دریافت وام نقدی را تجربه کردید. صحبت ما راجع به بعد از آن است.

0
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 0.00 (0 رای)

در ادبیات اقتصادی و در عرف تجارت بین‌المللی اصطلاح دامپینگ (Dumping) که در زبان فارسی از آن به عنوان «قیمت‌شکنی» یا «رقابت مخرب» تعبیر شده است به معنای فروش یک کالا در بازار خارجی با قیمتی پایین‌تر از هزینه نهایی تولید آن کالا در کشور عرضه‌کننده است، به عبارت دیگر دامپینگ، عرضه محصول در بازار جهانی با بهایی نازل‌تر از قیمت بازار داخلی است. به طور کلی این پدیده را می‌توان ایجاد تبعیض موقتی یا دائمی قیمت کالا در بازار داخلی و خارجی به نفع صادرات آن کالا دانست.

درک این موضوع کمی سخت است، اما دامپینگ در اطراف ما به شدت در حال وقوع است. فولاد مورد استفاده در ساخت ساختمان‌ها، صفحه‌های خورشیدی، میوه‌ها و محصولات کشاورزی، همگی می‌توانند از طریق دامپینگ وارد شوند.

+1
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 0.00 (0 رای)

فروشگاه زنجیره ای کوروش نامی است که این روزها کابوس کسبه های ریز و درشت ایرانی شده. کسبه هایی که اکثرا دارای چند سر عائله هستند و درآمد بخور و نمیرشان از راه خرده فروشی مواد غذایی می گذرد و البته تعدادشان هم کم نیست. حال تصور کنید همه این افراد ورشکسته شوند و به جمع بیکاران میلیونی جامعه اضافه شوند آن هم با کلی قرض و قوله و چک و وام! چه فاجعه ای می شود نه؟! خوب متأسفانه این فاجعه هم در کنار دیگر فاجعه های امروز جامعه ایران در شرف وقوع است!

0
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 0.00 (0 رای)

مگه میشه ایرانی باشی و واژه تورم به گوشت نخورده باشه؟! اما تا چقدر معنی دقیق این اصطلاح اقتصادی را می دانیم. بیشتر ما با شنیدن واژه تورم ناخودآگاه به یاد گرانی و عدم ثبات بازار می افتیم. با ما باشید تا در این پست شما را بیشتر با این اصطلاح آشنا کنیم.

آمار بازدید سایت

114871
امروز:  امروز: 34
دیروز:  دیروز: 76
این هفته:  این هفته: 233
این ماه:  این ماه: 11793
کل بازدید:  کل بازدید: 114871
Statistik created: 2017-01-20T07:06:44+03:30
آی پی شما: 54.147.253.45